Zilele trecute ne-am întâlnit cu Ion Bulmaga , conducătorul Inspectoratul Pentru Protecția Mediului , pentru a discuta despre ghidul inspectorului voluntar de mediu, elaborat în cadrul proiectului desfășurat în colaborare cu OnG-ului din Cehia Arnika, „Gardienii naturii moldovenești: Consolidarea drepturilor comunităților locale de pe ambele maluri ale Nistrului” realizat cu ajutorul programului Transition, cu suportul Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic
![images](http://bioticamoldova.org/storage//news/1658991762278100207_1986041161568834_5774433115169995473_n.jpg)