Am încheiat toamna strângând ultima ghindă dintr-un stejărete bătrân de lângă ViiÈ™oara, în Parcul NaÈ›ional “Nistrul de Jos”. Ne-a ajutat să strângem ghinda o echipă de elevi de la gimnaziu, iar după asta, am dus-o în Popeasca, către vechii noÈ™tri parteneri, familia Slisarenco, pe care i-am ajutat să iniÈ›ieze o pepenieră 12 ani în urmă. Materialul săditor provenit din aceste ghinzi, va fi È™i el plantat în periemtrul parcului naÈ›ional