Vineri am făcut curat la Talmaza.
Zeci de săteni s-au strâns la Primăria Talmaza pentru a primi saci È™i mănuÈ™i ca apoi să se alăture unei din echipe care a mers în una din direcÈ›ii.
La salubrizare au participat și elevii din școala localității, dar și diferiți oameni activi și responsabili din sat.
Evenimentul a avut loc în cadrul proiectului “Suport pentru comunitățile locale din Parcul NaÈ›ional “Nistrul de Jos”” care are ca scop soluÈ›ionarea problemelor managementului deÈ™eurilor È™i este desfășurat cu susÈ›inerea din partea Czech Republic Development Agency