Am continuat È™edinÈ›ele cu grupul de lucru pentru informatea cetățenilor referitor la crearea Parcul NaÈ›ional “Nistrul de Jos” în Tudora.
Acolo am discutat despre necesitatea cooperarii inter-institutionale pentru a solutiona problemele vechi si esentiale care afectează atât satul cât È™i râul Nistru. Oamenii au menÈ›ionat È™i aici de nevoia de materiale informative, amenajare a spaÈ›iului public, evenimente È™i alte forme de promovare a parcului naÈ›ional, cât È™i despre cooperarea cu agenÈ›ii economici È™i producătorii din zonă.