images

Plantăm fapte bune la Bălăbănești

În acest weekend, o parte din echipa noastra, a mers la Plantat fapte bune în BălăbăneÈ™ti, pentru a împăduri sectorul zonei de protecÈ›ie a râuleÈ›ului BălÈ›ata. Plantarea a fost organizată cu suportul grantului mic obÈ›inut din partea ONG-ului Ceh Arnika în cadrul programului Transition, susÈ›inut de către Ministerul Ceh pentru Afaceri externe, către ONG-ul Parcurile Viitorului È™i proiectul Plantăm fapte bune în Moldova È™i desigur că datorită suportului din partea Embassy of Sweden in Chisinau
S-au plantat în jur de 5000 de puieÈ›i È™i au participat vreo 70 de voluntari